bank

TOPICS

Życiowa szansa czy pułapka?

Kredyt hipoteczny to realna szansa na mieszkanie dla młodych ludzi, którzy dziś nie mają na to dostatecznych środków. Kredyt hipoteczny to pułapka, która na lata może uczynić z człowieka niewolnika banku, wystawiając go na kaprysy rynków finansowych.

ABC konta bankowego

Banki za wykonywanie usług finansowych pobierają od swoich klientów opłaty i prowizje. Wysokość opłat i prowizji określa umowa zawarta z bankiem bądź tabela opłat i prowizji.

Cudów nie ma

Świat wielkich finansów osnuty jest dla przeciętnego śmiertelnika mgłą tajemnicy. Media, książki i film kreują obraz niemal magiczny, na którym wielkie pieniądze pojawiają się i znikają w mgnieniu oka, za wszystkim stoją zaś wirtuozi finansjery, którzy dysponując nadludzką wiedzą czynią cuda.

Twoje finanse bezpieczne w sieci

Związek Banków Polskich przedstawia praktyczne porady i podstawowe informacje, o których warto pamiętać korzystając z bankowości elektronicznej. Dzięki nim, Państwa pieniądze będą jeszcze bezpieczniejsze.

Banki przenoszą się do telefonów

Klienci banków coraz chętniej obsługują swoje finanse z poziomu telefonów komórkowych. Dziś z bankowości mobilnej korzysta już ponad 3,5 mln klientów banków. Mobilni klienci rzadko odwiedzają placówki, więc banki szukają nowych pomysłów, jak zagospodarować sieć oddziałów.

Rynek usług bankowych w Polsce

Współczesny system bankowy budowaliśmy w Polsce niemal od początku. W ciągu ostatnich 25 lat transformacji ustrojowej powstał jeden z najnowocześniejszych i najbezpieczniejszych systemów bakowych na świecie. Na przestrzeni lat rozwijał się wraz ze zmieniającymi się oczekiwaniami klientów.

Private banking – bankowość szyta na miarę

Chociaż bankowość prywatna jest w polskich realiach stosunkowo wąskim obszarem aktywności instytucji finansowych to od kilkunastu lat stale obserwowany jest rozwój tego segmentu usług. Należy mieć nadzieję że wraz ze wzrostem zamożności Polaków coraz większa grupa klientów będzie korzystała z usług bankowości o tym charakterze.

Po co są nam banki?

Banki zaspokajając potrzeby finansowe osób fizycznych oferują im dostęp do łatwego, szybkiego i taniego 
sposobu dokonywania rozliczeń i realizacji płatności.

Doradco, primum non nocere

Eksponują zalety produktów inwestycyjnych, nie informując o ryzyku, obiecują złote góry, często niemożliwe do osiągnięcia, kuszą klientów kredytami bez żadnych opłat.

Pogoda dla bogaczy

Private banking to elitarny typ usług oferowanych przez banki najbogatszym klientom. Głównym wyróżnikiem bankowości prywatnej jest indywidualne podejście do zamożnego inwestora i dopasowanie usług do jego potrzeb.

Konsument i jego kredyt

Jeśli jesteśmy świadomi, czym jest kredyt i zdajemy sobie sprawę z konsekwencji zaciągania zobowiązań, z pewnością będziemy rozsądnie podejmować decyzje i na bieżąco analizować swoją sytuację finansową. Czy potrafimy w pełni korzystać z praw, jakie daje nam ustawa o kredycie konsumenckim?