arta Diners Club Premium Vintage to klucz do komfortowego życia na wyższym poziomie. To symbol statusu i przynależności do elitarnego klubu, odpowiedź na potrzeby tych, którzy oczekują najwyższego poziomu obsługi.

Pierwsza na świecie karta płatnicza sygnowana była logiem Diners Club i oferowała najzamożniejszym Amerykanom dostęp do wielu luksusowych usług. Elitarny wyróżnik karty płatniczej obowiązuje do dziś, a posiadanie w portfelu najbardziej luksusowych wersji „plastikowego pieniądza” nadal jest wyznacznikiem prestiżu. Choć słowo „pieniądz” nie do końca oddaje obecne funkcje kart kredytowych. Mówiąc obrazowo, korzystanie z karty płatniczej do realizowania płatności jest niczym korzystanie ze smartfona do prowadzenia rozmów – to wciąż funkcja przydatna, powszechnie używana, ale będąca już tylko jedną z wielu. Co więc oferują dziś najbardziej prestiżowe karty kredytowe, skoro służą nie tylko do płacenia?

Posiadanie w portfelu karty uprawniającej do korzystania z wielu usług i przywilejów przyda się również w miejscu zamieszkania.

Karta kredytowa Diners Club Premium Vintage gwarantuje właścicielowi dostęp do szerokiej gamy usług, które nie tylko zwiększają komfort podróżowania, lecz także zapewniają poczucie bezpieczeństwa. W standardzie oferuje m.in. kompleksowe ubezpieczenie podróży zagranicznych, chroniące przed skutkami zarówno nieszczęśliwych wypadków, jak i niedogodności podczas podróży, związanych np. z zaginięciem bagażu lub opóźnieniem lotu. Posiadacze kart oraz podróżujący wraz z nimi członkowie rodziny (lub współpracownicy) zostają objęci ubezpieczeniem do kwoty 1 mln zł. Pasjonaci golfa i sportów zimowych mogą skorzystać z ochrony sprzętu sportowego podczas podróży, zaś wielbiciele jednośladów – z assistance rowerowego. W dbałości o wygodę i komfort podróżowania karta Diners Club Premium Vintage nie ma sobie równych, otwiera bowiem drzwi do saloników VIP na wielu lotniskach świata. A nic tak nie relaksuje przed lotem, jak drobna przekąska i lampka wina w ciszy i spokoju, z dala od lotniskowego zgiełku. Przed wejściem do saloniku, uprzywilejowany podróżny również korzysta ze swojego statusu, przechodząc przez indywidualną kontrolę bezpieczeństwa (ang. Fast Track). Co zaś ważne dla polskich podróżnych – wśród lotnisk objętych programem jest m.in. warszawskie Lotnisko Chopina. Karta zachwyca również entuzjastów programów lojalnościowych, pozwala bowiem zbierać punkty za dokonywane płatności i wymieniać je na bilety lotnicze lub rezerwacje hotelowe.

Posiadanie w portfelu karty uprawniającej do korzystania z wielu usług i przywilejów przyda się również w miejscu zamieszkania. W codziennym funkcjonowaniu bardzo przydatnym udogodnieniem jest usługa concierge. Osobisty concierge spełni niemal każde z nieograniczonego spektrum życzeń – od rezerwacji stolika w modnej restauracji, przez zdobycie biletów na popularne wydarzenie kulturalne, na organizacji oryginalnego przyjęcia kończąc. Pakiet świadczeń dodanych zawiera również bardzo przydatny serwis urządzeń domowych lub sprzętu elektronicznego – wystarczy jeden telefon, by na miejsce awarii przysłany został fachowiec.

Warto zatem pamiętać – karta kredytowa to dziś nie tylko środek do realizacji płatności przy kasie. To przede wszystkim wyróżnik prestiżu i gwarant wyższego komfortu życia.